Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sot shënohet ditëlindja e Zahir Pajazitit

Zhurnal Ads

Sot shënohet ditëlindja e komandantit të UÇK-së, Zahir Pajazitit.

Ai kishte lindur më 1 nëntor të vitit 1962 në Turuqicë të Podujevës, më 31 janar të vitit 1997 Pajaziti u vra bashkë me Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën në Pestovë të Vushtrrisë.

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka dekoruar Zahir Pajazitin me dekoratën më të lartë shtetërore të Kosovës, Urdhrin Hero i Kosovës, më 31 janar të vitit 2008, njofton Klan Kosova.

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri sot do të vendos kurora me lule tek shtatorja e Heroit Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Thaçi: Inkurajoj delegacionin e Kosovës për të bërë hapa të guximshëm për paqen

admin

Nesër priten reshje bore mbi Kosovë

admin

Lirimi i veteranëve, Miftaraj: “Vetëm vettingu e shpëton këtë vend”

S.B.

Trepça dhe Ujmani në tryezën e Uashingtonit? Njohësit: Pasuritë e Kosovës nuk duhet të jenë pjesë e bisedimeve

admin

Shefi i Diplomacisë amerikane me lidhje të forta me Kosovën: Vizita me Bidenin dhe takimi me Majlinda Kelmendin

R ZH

Albin Kurti e krahason Adem Mikullovcin me aktorin e famshëm botëror

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...