Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot shpallet aktgjykimi për të akuzuarit në rastin “Shuplakat në Qendër”

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Sot në ora 12:00, pritet që gjykatësi i Gjykatës Themelore Penale, Dushan Josifov të shqiptojë vendimin për lëndën “Shuplakat në Qendër”.

Dje në fjalët përmbyllëse, mbrojtja tha se asnjë dëshmi nuk ishte prezantuar kundër ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, dhe se ai nuk ndjehet fajtor.

Gjykimi për rastin “Shuplaka në Qendër” filloi katër vjet më parë. Dy të pandehur e pranuan fajin, njërit iu dha një dënim me kusht. Kundër Daniela Rangelova dhe dy të tjerëve, aktakuza është tërhequr ndërsa Nikolla Gruevski është në arrati.

Dënimi i paraparë me burg për të akuzuarit është nga pesë muaj deri në pesë vjet.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...