Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Sot tre viktima dhe 80 raste të reja me Covid-19

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 680 testime për coronavirus, ndërsa 80 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-54, Tetovë-3, Veles-4, Kavadar-2, Gostivar-7, Kriva Pallankë-1, Koçan-3, Vinicë-2, Dellçevë-1 dhe Shën Nikollë-2.

Kanë ndërruar jetë edhe tre pacientë: një nga Shkupi (48-vjeç), një nga Struga (78) dhe një nga Strumica (68).

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 21.193, prej të cilëve 16.397 janë shëruar, ndërsa 800 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive për momentin është 3.996.

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...