Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot vazhdon gjykimi për organizatorët e “27 prillit”, do të dëshmojë Zaev

Shkup, 27 nëntor, zhurnal.mk – Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të Kuvendit më 27 prill 2017, ndërsa si dëshmitar është ftuar kryeministri Zoran Zaev.

Në seancat e mëparshme për ndërhyrjen dhe dhunën në Kuvend kanë dëshmuar ish-deputetë dhe ato aktual.

Rasti gjendet në procedurë të dëshmisë dhe e udhëheq gjykatësi Ilija Tërpkov, ndërsa përfaqësues i akuzës është Villma Ruskovska.

Të akuzuar në këtë rast janë ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, ish-ministrat e Transportit dhe Lidhjeve dhe Arsimit, Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski, si dhe ish-drejtori i DSK-së, Vlladimir Atanasovski.

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...