Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Sot vijnë vaksinat nga Pfizer, Rama: Do vijnë doza më pak se sa ishin planifikuar

Një pjesë e vaksinave të blera prej kompanisë Pfizer nga qeveria pritet të vijnë sot në Shqipëri.

Duke folur rreth këtij fakti, kryeministri Edi Rama ka thënë se këto pako të Pfizer duhet të vinin që në javën e tretë të janarit. Më tej ai ka shtuar se vaksinimi do të vijojë me mjekët dhe infermierët.

“Duhet të vinin javën e tretë të janarit. Do vazhdojmë me jetët dhe infermierët. Do të nisë vaksinimi i të moshuarve. Nuk e kam sot tani se duhet të jap shifër të saktë sa do të mbërrijnë sot. Por ne do mund të vaksinojmë të tjerë. Dhe e rëndësishme është që muaj shkurt do të jetë muaj me qartësi mbi të gjithë procesin dhe sot do të vijnë doza më pak se ato që ishin angazhuar për herë të parë. Më pak por sidoqoftë fillon vaksinimi i dytë. Vazhdojmë me të tjerat.”

Postime të ngjashme

1 vit që u nda nga jeta Aneta, dedikimi prekës i kryeministrit Rama

D V

Manastirliu: Nis sot muaji i hapur i vaksinimit masiv +18vjeç, paraqituni me kartën e identitetit për të kryer vaksinën ndaj COVID

D V

I nxehti vijon të dominojë vendin, ja si variojnë temperaturat sot

D V

Kthehen në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra të bllokuara në kampet e luftës në Siri

D V

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

D V

Situata e zjarreve në vend, zv.ministrja e Mbrojtjes nga Ksamili: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...