Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sot votohet raporti për Kosovën në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian

Eurodeputeti austriak Lukas Mandl ka njoftuar se sot do të votohet raporti për Kosovën në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian.

Ai ka thënë se dy temat kryesore janë liberalizimi i vizave, njohja dhe dialogu Kosovë – Serbi.

“Sot do të votojmë në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian raportin për Kosovën, që unë e kam negociuar të emër të grupin të EEP-së. Ne kemi përfshirë mesazhe të forta mbi liberalizimin e vizave, njohjen, dialogun Kosovë – Serbi dhe perspektivat për të rinjtë në digjitalizim dhe fusha të tjera”, ka shkruar Mandli në “Twitter”.

Postime të ngjashme

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

S.B.

Drecun: Lajçaku po përpiqet të bjerë dakord për vazhdimin e dialogut

S.B.

Baraliu ka dhënë rezultatin “final” të deputetëve që do të kenë subjektet politike

S.B.

Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

S.B.

​Hoti premton pagesë shtesë për zyrtarët e Shërbimit Korrektues, pezullohet protesta

S.B.

Lajçak: Kurti e di mirë se çfarë pritet prej tij, deklaratat s’duhet t’i dramatizohen

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...