Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Sot zhvillohet dueli i fundit i xhiros së 27-të ndërmjet Gjilanit dhe Besës

SC Gjilani ka përballë skuadrën e Besës në kuadër të xhiros së 27-të të Superligës së Kosovës.Besa ka dëshpëruar me paraqitjet e saj në këtë sezon dhe është në vendin e fundit në tabelë.Besa ka vetëm 10 pikë, ku në 26 ndeshje ka vetëm dy fitore, katër barazime dhe 20 humbje. Rekord tejet negativ për pejanët.

Në anën tjetër, Gjilani është në pozitën e katërt me 37 pikë, skuadra e Ismet Munishit kërkon që të mos bie poshtë pasi afër me pikë janë tre skuadra që duan t’ja “rrëmbejnë” pozitën në tabelë.Përgjithësisht, Gjilani këtë sezon në 26 ndeshje ka regjistuar nëntë fitore, 10 barazime dhe shtatë humbje.Orari i ndeshjes:
Gjilani – Besa, ora 15:00.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...