Agjencia Zhurnal.mk
Sport

SPAL-i njofton katër raste me COVID-19 në skuadër, thuhet se edhe Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv

Klubi italian, SPAL ka njoftuar se ka katër raste në skuadër me coronavirusit e njohur si COVID-19, ndërsa supozohet se i infektuar është edhe portieri shqiptar, Etrit Berisha.

Klubet italiane në Serie A dhe Serie B çdo ditë e më shumë po janë cak i infektimeve në skuadër.

Ekipi i fundit që ka lajmëruar raste të reja në skuadër është edhe SPAL-i.

“SPAL njofton se pas kontrolleve të reja të parashikuara nga protokolli, tre lojtarë dhe një anëtar i stafit ishin pozitivë në Covid-19”.

“Të katër anëtarët e grupit të ekipit, të gjithë asimptomatik, u vendosën në izolim sipas direktivave federale dhe ministrore”, thuhet në njoftim.

Sipas mediave italiane njëri nga të infektuarit është edhe portieri shqiptar, Etrit Berisha.

Megjithatë, SPAL-i pritet t’i bëjë përsëri testet dhe në testet e dyta mund të ketë rezultate tjera. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...