Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Spalletti afër të bashkohet me Kilin

Ish-trajneri i Romës dhe Inter, Luciano Spalletti thuhet se ka hyrë në bisedime me Kombëtaren kiliane dhe mund të zëvendësojë Reinaldo Rueda i cili thuhet se mund të kalojë tek Kombëtarja kolumbiane.

Sipas “Alairelibre.cl”, thuhet se Federata kiliane ka kontaktuar Spallettin, i cili është i interesuar për punë, por artikulli pretendon se ka dy pengesa për tu kaluar.

E para është qështja gjuhësore, pasi siç thuhet, Spaletti nuk flet gjuhën spanjolle dhe paga e tij nuk mund të përmbushet nga Federata kiliane.

Kolumbiani CT Rueda duket se është i vendosur të kthehet në atdheun e tij, pas dy vitesh në krye të Kilit dhe Spalletti është rreshtuar si zëvendësuesi i tij.

61-vjeçari nga Certaldo ka qenë pa punë që kur u largua nga Interi në maj 2019 dhe kurrë nuk ka punuar në një ekip kombëtar.

Postime të ngjashme

Sërish një përballje Gerrard – Lampard

Z H

City i ofron rinovimin Kevin De Bruyne

Z H

Mane: Jemi jashtë garës për titull

Z H

Manchester City në kërkim të fitores së 19-të radhazi

Z H

Prishtina më e mirë, fiton derbin e madh kundër Dritës

Z H

Bashkimit i bashkohet amerikani Lutete

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...