Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasov: Ligji për legalizim është një gabim i madh dhe në dëm të LSDM-së

Shkup, 13 maj, Zhurnal.mk – Një gabim i madh është Ligji për Legalizimin e Ndërtesave të Paligjshme dhe neni 41 edhe më i madh i këtij ligji i cili ndalon procedurat penale kundër atyre që ishin të vetëdijshëm se po kryen një krim duke ndërtuar pa ndërtime paleje, thotë profesori Gjorgji Spasov.

“Gordana Siljanovska këtë herë ka të drejtë dhe është për të ardhur keq që asnjë deputet nga LSDM nuk e kundërshtoi këtë akt të marrëveshjes së përbashkët për mosrespektimin e ligjeve dhe sundimit të ligjit”.

Anulimi ose jo anulimi i këtij ligji do të jetë i dëmshëm kryesisht për LSDM sepse shumë prej nesh dhe kështu ne e konsiderojmë OBRM-PDUKM si një parti e papërgjegjshme.

LSDM nuk duhej të lejonte me një akt të tillë t’u jepte të drejtë atyre që përpiqen të provojnë se është e njëjta gjë me OBRM-PDUKM”, shkruan profesori.

Postime të ngjashme

Maqedoni, gjobiten 220 motoçiklistë dhe 89 shoferë për vozitje në gjendje të dehur

Dafina Vidishiqi

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Ja kur pritet heqja e orës policore në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Filloi rikonstruimi i rrugës 116 në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Agjencia e Sigurisë Kombëtare do të marrë 3 milion euro me rishikimin e buxhetit

Dafina Vidishiqi

Asnjë i vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...