Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski- Bërnz: Konfirmohet partneriteti dhe bashkëpunimi midis Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-së

Shkup, 21 shtator – Bashkëpunimi, partneriteti dhe miqësia e jashtëzakonshme nga Republika e Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-së u konfirmuan edhe njëherë në takimin e sotëm të punës midis ministrit të Punëve të Brendshme Oliver Spasovski dhe ambasadores amerikane, Kejt Mari Bërnz, e shoqëruar nga Daglas V. Mejden, menaxher programor i ICITAP- Programit dhe Hit Vard, zyrtar rajonal i sigurisë që u mbajt në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB).

Theksi i takimit, siç informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, është vendosur në procesin e integrimit në Bashkimin Evropian dhe anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO, si dhe luftën kundër krimit të organizuar, trafikimit njerëzor, emigracionit të paligjshëm, terrorizmit dhe krimit kibernetik.

Ministri Spasovski vuri në dukje intensitetin e pandalur në përpjekjet për ta forcuar profesionalizmin e policisë i cili do të kontribuojë në tejkalimin me sukses të sfidave në aktivitetet e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Bashkëbiseduesit në takim edhe një herë e konfirmuan partneritetin dhe bashkëpunimin, ndërsa ministrit Spasovskit i shprehën urime për sukses në punën e mëtejshme në krye të MPB-së.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...