Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Shkup, 23 qershor – Nuk ka një vonesë në lëshimin e dokumenteve personale, pasaporta dhe letërnjoftime po u jepen qytetarëve por vëllimi i kërkesës është rritur nga shkaku I krizës me pandeminë, deklaroi sot ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski I cili demanton pohimet se ka ndërprerje të furnizimit me dokumente personale.

 Ai thotë se dokumentet nuk do të lëshohen deri të hënën për shkak të transferimit të të dhënave në sistemin e ri të ministrisë së Brendshme, pas [ka siguron se procedurat do të zhvillohen normalisht.

“Dokumentet personale janë duke u lëshuar edhe tani, thjeshtë  ka pasur një rritje të kërkesës për shkak të krizës me Kovid, ku shumë njerëz nuk kanë parë skadimin e dokumenteve të tyre personale. Kemi njoftuar që nga sot në ora 21:00 do të kemi transferim të të dhënave në sistemin e ri për lëshimin e dokumenteve, është procedurë që duhet ta përfundojmë, sepse ligjet dhe kushtetuta na detyrojnë, dhe që nga e hëna do të fillojmë të funksionojmë normalisht”, thotë Spasovski.

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...