Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski: E palejueshme është të punohet kundër interesave të shtetit dhe të prishen hetimet

Shkup, 8 prill – Politika është një punë, megjithatë të punoni direkt kundër interesave të shtetit, të prishen hetimet, është diçka që absolutisht nuk lejohet, deklaroi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski për Alxhezira në lidhje me publikimin e VMRO-DPMNE-së në detajet e aksionit “Sozia”.

“Çdo qytetar përgjegjës i këtij shteti, veçanërisht politikan, nëse merr  ç’farëdo lloj informacioni për ndonjë veprim ilegal,  nëse ka njohuri për të,  duhet t’i ndajë së pari me Prokurorinë. Megjithatë, duke e ditur se ka hetim të tillë, këto të dhëna shpërndahen  në opinion, në një moment kur dihet se do të kemi realizim të hetimit. Kjo nuk mund  në kurrfarë mënyre tjetër të quhet  përveç përpjekje për sabotim të hetimit. Nga cilat arsye, mendoj se  do të tregohet në periudhën në vijim dhe për atë Prokuroria duhet të reagojë, duhet të vërtetohen këto fakte”, citon Spasovski në deklaratën që e shpërndau në profilin e tij në Fejsbuk.

Postime të ngjashme

Regjistrohen 824 raste të reja me Kovid-19, 682 pacientë të shëruar dhe 31 të vdekur

R Zh

LSM-ja u bën apel deputetëve nesër ta votojnë pakon e pestë antikrizë

R Zh

A po fundoset, BDI-ja me ekzekutivin aktual në krye me Artan Grubin ?

R Zh

Liberalët ballkanik për non-pejperin: Kriza e kovidit në rajon dhe BE tokë pjellore për ide të rrezikshme nacionaliste për rishikim të kufijve

R Zh

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...