Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Spasovski: Janë konstatuar mbi 14.000 shkelje në komunikacion në këtë periudhë

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Kemi seancë të Shtabit të Krizës dhe ende nuk kemi rekomandime të reja që do të thoshin masa më radikale. Por asgjë nuk përjashtohet”, tha për “Utrinski Brifing” ministri i MPB-së Oliver Spasovski.

Duke folur për rritjen e kontrolleve të policisë në rrugët e qytetit, Spasovski tha se MPB vazhdon aktivitetet për të sanksionuar shkelësit e rregullave të komunikacionit.

“Kontrolle bëhen në të gjithë territorin e vendit. Po trajtohen komuna të caktuara në bazë të planit të përgatitur më herët, me qëllim që të pakësohet kaosi që është i pranishëm në komunikacion. Kontrollet do të vazhdojnë edhe mëtej”, tha Spasovski.

Ai tha se janë konstatuar mbi 14.000 shkelje në këtë periudhë.

“Vazhdojnë aktivitetet në fushën për mbajtjen e maskës mbrojtëse. Mesatarisht kemi nga 1.000 të gjobitur në baza ditore për mbajtjen e maskës mbrojtëse, gjegjësisht për mbrojtje personale”, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...