Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski – Kangler: Vazhdon bashkëpunimi i shkëlqyer me Slloveninë

Shkup, 13 prill – Zhurnal.mk – Vazhdon bashkëpunimi i shkëlqyer me Slloveninë, midis dy MPB-ve, në drejtim të mbështetjes sonë në luftën kundër emigrimit ilegal, por edhe për rrugën tonë drejt BE-së, shënoi ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në profilin e tij në Fejsbuk.

“Në takim me sekretarin shtetëror pranë MPB-së të Republikës së Sllovenisë, Kangler, u falënderua për mbështetjen e nëpunësve policor slloven për kontroll të përforcuar të kufirit tonë jugor përmes operacioneve të përbashkëta, si dhe për donacionet, para se gjtihash në pajisje për aktivitete të veçanta të policisë sonë”, publikoi Spasovski.

Ai porositi se si MPB mbesin të përkushtuar në agjendën e vendosur për bashkëpunim të ndërsjellë me Slloveninë, me qëllim të përparimit të mëtutjeshëm në të gjitha fushat nga interesi reciprok

Postime të ngjashme

ASH-AA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

R Zh

Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

R Zh

Zaevi: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

R Zh

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

R Zh

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

N E

Janë ndarë certifikatat e pjesëmarrësve në programin “Menaxher të rinj dhe lider biznesi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...