Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski: Kemi krijuar kushte më të mira për qytetarët dhe të punësuarit në MPB

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – “Kemi krijuar kushte më të mira për qytetarët dhe të punësuarit në MPB”, tha ministri Oliver Spasovski, i cili sot në Kavadar mori pjesë në lëshimin në përdorim të hapësirave të reja të Departamentit për punë administrative.

Ai tha se është bërë shumë në periudhën e kaluar për kushte më të mira të punës.

“Nga shtatori, me kthimin tim në ministri, intensivisht kemi vazhduar me realizimin e këtyre projekteve. Kjo është e mirë për qytetarët e Kavadarit, por edhe për të punësuarit në Departamentin për punë administrative”, potencoi Spasovski.

Ai tha se ka përfunduar dhe është lëshuar në përdorim edhe Departamenti policor në Zherovjan dhe se punohet për hapësira të reja për stacionin në Çair.

Postime të ngjashme

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

Bytyqi në takim me gastronomët dhe organizuesit e dasmave

T E

A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

T E

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

“Arratisja” dhe “rishfaqja” e Mijallkovit, një farsë e madhe!

D J

Covid-19, regjistrohen 725 raste të reja

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...