Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Spasovski – Lorenco Sera: Shkupi dhe Madridi kanë bashkëpunim të shkëlqyeshëm në luftën kundër krimit të organizuar

Shkup, 25 shtator – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski u takua sot në Ministrinë e Punëve të Brendshme me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës, Emilio Lorenco Sera ku u diskutua bashkëpunimi i shkëlqyeshëm operativ midis dy vendeve në luftën kundër krimit të organizuar., ballafaqimin me flukset e migracionit të paligjshëm dhe për bashkëpunimin me njëri-tjetrin nga kërcënimet terroriste.

Siç kumtoi MPB nga ambasadori Lorenco Sera u theksua mbështetja e Mbretërisë së Spanjës për anëtarësimin tonë të suksesshëm në Aleancën e NATO-s dhe mbështetjen për integrimin tonë të ardhshëm në Bashkimin Evropian.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...