Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski: Mosmbajtja e maskës jo-obligative vetëm për sportistët profesionistë

Shkup, 8 tetor – Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski në intervistën për Sitel theksoi se përjashtim për të mos mbajtur maska ​​duhet të jenë vetëm sportistët profesionistë.

Ne e dimë përjashtimin nëse bëhet fjalë për sporte në çfarë fushe duhet ta bëjmë – vetëm për ata që janë sportistë profesionistë, për të cilët sporti ose stërvitja është e përditshme. Ndërsa për të gjithë të tjerët, mbajtja e maskave mbrojtëse duhet të jetë e vlefshme sepse përmes të dhënave të mbledhura jo vetëm në vendin tonë, por edhe në botë tregohet se mbrojtja nga mbajtja e maskave është më e madhe se lëvizja pa maskë. Shëndeti personal është i rrezikuar, por edhe shëndeti i të tjerëve dhe përveç kësaj përhapja e sëmundjes po merr hov, tha Spasovski.

Ai thotë se nga pikëpamja shëndetësore do të ketë argumente serioze pse ato u miratuan.

Unë jam një përkrahës i marrjes së masave që do të punojnë në mënyrë parandaluese më mirë sesa të shkoj në kufizime më të ashpra në vend, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

721 raste të reja me Covid, vdesin 9 pacientë

Z H

“Procedura për zgjedhje të kandidatëve për kryetarë të komunave niset nga anketa”

Z H

Besimi: Interesi për eurobondin 2,3 herë më i madh, që tregon se jemi tërheqës për investuesit

Z H

Carovska: Koncepti i ri nënkupton standard të ri dhe cilësi të re në arsim dhe infrastrukturë më të mirë

Z H

Në Gjorçe Petrov bëhet rikonstruim i ngjarjes me Naser Eshtrefin

Z H

Bujar Osmani u lavdërua rrejshëm, Shahpaska e demanton menjëherë !?

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...