Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski: Po zhvillohet hetim në Prokurori për Mijallkovin

Shkup, 5 mars – Zhurnal.mk – Në tërësi po zhvillohet hetim në kuadër të Prokurorisë publike, të gjitha aktivitetet që jemi të obliguar t’I kryejmë, të sigurojmë dëshmi etj, I paraqesim dhe I parashtrojmë në Prokurorinë publike, deklaroi sot ministri I Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski lidhur me rastin e Sasho Mijallkovit.

“Kur të ketë mundësi ligjore për t’u ndarë këto hollësi me opinionin, sigurisht se kjo do të bëhet”, u përgjigj në pyetjen e gazetarëve se deri ku është procedura me Mijallkovin, ministri Spasovski, I cili sot në mëngjes është për vizitë në Sektorin për punë të brendshme Kumanovë dhe në kontroll të aktiviteteve ndërtimore të objektit

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...