Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski takon ambasadoren britanike, Gallouej

Shkup, 15 shtator – Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski sot ka realizuar takim me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar në vend, Rejçel Gallouej.

Në takim është folur për mbështetjen që ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ia jep MPB-së me çka është theksuar rëndësia e zbatimit me sukses të Procesit të Berlinit që është me rëndësi të madhe në zbatimin e gjitha formave të krimit të organizuar me qëllim të forcimit të sigurisë në rajon.

Siç ka njoftuar MPB, në takim janë konfirmuar përcaktimet e përbashkëta për bashkëpunim më intensiv në të ardhmen në fushën e ruajtjes së sigurisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...