Maqedoni

Spasovski takon ambasadoren britanike, Gallouej

Zhurnal Ads

Shkup, 15 shtator – Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski sot ka realizuar takim me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar në vend, Rejçel Gallouej.

Në takim është folur për mbështetjen që ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ia jep MPB-së me çka është theksuar rëndësia e zbatimit me sukses të Procesit të Berlinit që është me rëndësi të madhe në zbatimin e gjitha formave të krimit të organizuar me qëllim të forcimit të sigurisë në rajon.

Siç ka njoftuar MPB, në takim janë konfirmuar përcaktimet e përbashkëta për bashkëpunim më intensiv në të ardhmen në fushën e ruajtjes së sigurisë.

Postime të ngjashme

Hulumtim / Një e pesta e pacientëve të sëmurë me COVID-19 mund të preket nga sëmundje psiqike

R ZH

Isjanovski: Masat e miratuara për hotelierët janë të mira në të ardhmen, teste të shpejtë kovid për 10 deri në 15 ditë

T E

Schütz: Marrëdhëniet midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë “shumë komplekse”

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...