Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Spasovski takon përfaqësuesit e EurpoeAid për përkrahje të reformave për riorganizim e administratës shtetërore

Shkup, 16 dhjetor – Sot në Ministrinë e Punëve të Brendshme ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, sekretarja shtetërore Magdalena Nestorovska dhe përfaqësues të Ministrisë, mbajtën takim me përfaqësuesit e EuropeAid, me qëllim të informimit me IPA projektin ” Riorganizimi i administratës shtetërore”, që duhet si rezultat të ketë përkrahjen e reformave në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Përfaqësuesit e projektit- eksperti kryesor për riorganizim shtetëror Aleksandrs Antonovs dhe tim lideri Sllagjana Taseva, pas zbatimit të analizës funksionale horizontale të të gjitha institucioneve, i prezentoi të gjitha mendimet e saja dhe parashikimet për planin e implementimit të kësaj reforme. Ministri Spasovski shprehi gatishmërinë për bashkëpunimin e Ministrisë dhe të gjitha njësive organizative me përfaqësuesit e projektit EuropeAid, për përkrahjen e reformave në administratën shtetërore.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...