Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Speca të pjekur e të mbushur: Drekë e shkëlqyeshme nga furra!

Këtë ushqim mund ta shërbeni madje edhe në rastet solemne

Përbërësit:

– 4 speca të kuq;
– 200 g djathë;
– 200 g kaçkavall të grirë në rende;
– 300 g proshutë të tymosur (sipas dëshirës bën edhe mish);
– 3 vezë;
– 2 – 3 lugë ajkë
– kripë
– vaj ulliri
– majdanoz të freskët

Përgatitja:

Specat pastroni dhe pritni për së gjati, menjëherë aktivizoni furrën që të nxehet.

Tundni vezët, shtoni djathin dhe ajkën dhe bashkoni.

Qitni kripë sipas shijes dhe shtoni proshutën apo mishin, sipas zgjedhjes suaj edhe majdanoz të freskët.

Me këtë shtesë mbushni specat dhe radhisni në enë për pjekje të bërë me vaj.

Enën mbuloni me folie dhe piqni në 200 gradë, pastaj hiqni folien, qitni sipër kaçkavallin dhe piqni në furrë edhe 10 minuta.

Ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Pite shtëpie me rozmarinë dhe vaj ulliri – Receta e shijshme

Dafina Vidishiqi

Krem karamel i ftohtë në tavë – Ëmbëlsira e ditës

Dafina Vidishiqi

Salcë kosi me arra – Shoqëuesi perfekt për çdo vakt

Lea Muslija

Krem karamel i ftohtë në tavë – Ëmbëlsira e ditës

Lea Muslija

Makarona të pjekura me djathë feta

Dafina Vidishiqi

Patëllxhan të pjekur me qumësht dhe vezë – Receta tradicionale

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...