Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Specialja edhe sot interviston Ali Ahmetin

Shkup, 3 shtator, Zhurnal.mk – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti do të intervistohet edhe sot nga Gjykata Speciale.

Intervistimi i Ahmetit sikurse gjatë së mërkurës, edhe gjatë së enjtes do të merret në pyetje nga Specialja në ambientet e EULEX-it në Prishtinë , duke filluar nga ora 9:30.

Kreu i BDI-së po merret në pyetje në cilësinë e dëshmitarit, ku këtë të mërkurë intervistimi i tij ka zgjatur për rreth tetë orë. Ahmeti është një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe ish-anëtar i Shtabit të Përgjithshëm. Ndaj tij nuk ka pasur akuza konkrete, ndërsa më herët pati deklaruar se është i gatshëm të dëshmojë për luftën e pastër të UÇK-së.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...