Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Spektakël i madh në Brussel ku paraqiten edhe gjashtë boksier shqiptar

Me 23.1.2021 ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet një spektakël i madh i boksit profesional ku  promoter është Yassine Maatala kurse matchmaker kryesor i galës është caktuar, Avdyl Salihu, i cili ka arrit të fus në program madje edhe gjashtë boksier shqiptar.

“Pas bisedave që kisha me promotorin Maatala ram dakord që të bashkëpunojnë më thellë andaj edhe ia ofrova edhe gjashtë boksier shqiptar, ndërkohë që do i ndihmoj edhe në Matchmaking. Me këtë projekt kemi filluar të punojmë qe tre muaj dhe normal në kushte pandemie gjithçka po shkon me vështirësi por dëshira dhe vullneti i madh kemi arrit që sot të krijojmë një event me boksierë të mëdhenj të cilët  besoj do jenë shumë tërheqës me përballjet e tyre për spektatorin që do mund të përcjellin këtë spektakël vetëm me sistemin Pay per view (https://fb.me/e/4rg7SPqP2)  pasi publiku nuk lejohet në palestër”, thotë Salihu, duke zbuluar më pas emrat shqiptar që do ndeshen në këtë event.

Sherif Morina vs Oskar Figo (Hungaria)

Aleksander Kallashi vs Laszlo Fekete (Hungaria)

Ilir Zeneli – Zhecislav Radevski (Bulgaria)

Edison Demaj – Abdullah Arabie (Bullgaria)

Liridon Fazliu – Georgy Andonov (Bullgaria)

Kamer Maloku pritet këto ditë të publikohet kundërshtari

Postime të ngjashme

Struga shkund Bellasicën, fitorja i dedikohet Ard Kasamit

T E

Chiesa: Juventusi ende beson në Scudetto, do të luftojmë deri në fund

Z H

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...