Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Spiunohet gjatë testimit Audi A8 L 2022 gjatë testimit, rivali i Maybachit të Mercedesit

Është spiunuar modeli i ri 2022 i Audi A8 L gjatë testimit në terrene bore.

Sipas tipareve të vërejtura në fotografit e spiunuara, ky model duket të jetë A8 L super sportiv me motor W12.

Ky model i përshkuar si “prestigjioz e veçanërisht luksoz” nuk duket nga jashtë të jetë më ndryshe se sa modeli i tanishëm i A8 L, po kjo është për shkak se shumica e përditësimeve të tij do të jenë brenda kabinës.

Besohet se Audi A8 L do të vijë me rrota unike, e të jetë super luksoz nga brenda pasi kjo kompani me këtë model pret që të rivalizojë Mercedes Maybach S-Class, i cili nga jashtë nuk dallon shumë nga modeli standard i S-Classit.

Postime të ngjashme

Huawei ka në plan të prodhojë vetura elektrike dhe e para mund të mbërrijë këtë vit

S.B.

Aston Martin do të elektrifikojë 90% të modeleve deri më 2030

S.B.

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

S.B.

Si duket flota e makinave të Elon Musk?

S.B.

Kjo është logo e re e Peugeot

S.B.

Mini Cooper i ridizajnuar me 5 dyer arrin në mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...