Auto

Spiunohet gjatë testimit dy modele të reja të Mercedesit

Mercedesi është duke zgjeruar gamën e modeleve që ajo ofron. Marka gjermane luksoze është duke zhvilluar dy modele të reja, C-Class dhe GLC-Class.

Këta dy modele tashmë janë spiunuar duke u testuar së bashku, por nuk mund të vërehen shumë detaje të tyre për shkak të kamuflimit, transmeton KOHA.

C-Classi i ri do të ketë dizajnin e ngjashëm me S-Classin e ri, të prezantuar gjatë këtij viti nga Mercedesi.

Ky model i C-Classit të ri duket si një S-Class i vogël ndërsa ka edhe teknologjinë e tiparet e tij.

Mercedesi ka planifikuar që të ofrojë motor me benzinë, naftë e hibrid për modelin më të famshëm të tij.

GLC-së nuk i vërehen detajet në dizajnë për shkak të kamuflimit, por vërehet se është më i madh se modeli i tanishëm, gjë e cila i lejon Mercedesit që të vendos tri rende të ulëseve.

Që të dy këto modele pritet që të dalin në treg në fund të vitit 2021.

Postime të ngjashme

Çfarë ndodhë me veturën kur futeni me shpejtësi në gropa?

admin

Konfiskohen 352 makina të vjedhura në 22 shtete të Evropës

admin

Daimler po u dhuron punëtorëve një ‘bonus’ prej njëmijë eurove për shkak të krizës së COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...