Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Square” blen shumicën e aksioneve të “Tidal”, Jay-Z vihet në Bordin e drejtorëve

Kompania financiare teknologjike Square Inc., ka bërë të ditur se ka arritur një marrëveshje që të marrë në dorë pjesën më të madhe të aksioneve të “Tidal”, shërbim ky i transmetimit muzikor të reperit amerikan Jay-Z.

Sipas marrëveshjes, Square do të paguajë 297 milionë dollarë për të marrë “Tidal” ndërkohë që Jay-Z do të emërohet anëtar i Bordit të Drejtorëve të Sqaure.

Tidal tash do të përfaqësohet nga Square, kompani kjo e themeluar nga Jack Dorsey i cili është njëkohësisht themelues dhe shef ekzekutiv i Twitter.

Tidal është prezantuar vite më parë si alternativë e transmetuesve të tjerë muzikor.

“Ideja është që të gjenden rrugë të reja për të mbështetur punën e artistëve”, ka thënë Dorsey në një deklaratë ku ka bërë të ditur marrëveshjen e re.

Ndërkohë, Jay-Z ka deklaruar se ky partneritet do të jetë një “ndryshim i lojës për shumë vetë”.

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...