Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Stafi mjekësor i rraskapitur, këto janë pamjet e zymta brenda spitaleve italiane

Zhurnal Ads

Spitalet në Itali ndodhen sërish në një situatë të vështirë në përballjen me COVID-19, për shkak se Italia vijon të raportojë raste të larta të infeksioneve.

Ajo çfarë herë pas herë është shfaqur në media, apo rrjete sociale është presioni më të cilët po përballen mjekët, personeli mjekësor në luftën kundër COVID-19.

Nëse gjatë valës së parë në Itali ishin më të rrezikuar rajonet e Veriut, tashmë rreziku i COVID-19 ka përfshirë të gjithë vendin, shkruajnë mediat e huaja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Në Zvicër bie numri i infeksioneve nga Covid-19

T E

Vdes ish-kryeministri i Turqisë, Mesut Yilmaz

T E

Demokracia amerikane “nën rrethim”, ndërkohë Kongresi rifillon punimet/ 4 të vdekur dhe 52 të arrestuar nga trazirat

S.B.

ShBA-ja, Iranit ia lejon transferet për blerjen e valutave të huaja

S.B.

Mjekja shqiptare në Itali: Virusi, po aq agresiv sa në mars

T E

Hungaria do të porosisë 1 milion doza të vaksinës kineze kundër Covid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...