Agjencia Zhurnal.mk

Stamenkovska – Stojkovski emërohet zv.ministre, në vend të saj vjen Emilija Trajkovska

Shkup, 4 janar – Pasiqë dje kuvendi votoi qeverinë teknike të cilën do të drejtojë Oliver Spasovski si kryeministër teknik, deputetja nga rradhët e VMRO-së Nevenka Stamenkovska – Stojkovski ka dhënë dorëheqje nga ky post për të kaluar në ekzekutiv si zëvendës ministre plotësuese në Ministrinë e shoqërisë informative dhe administratë, shkruan Zhurnal.mk

Kështu, në vend të saj për disa muaj rresht deri në shpërbërjen e parlamentit si deputete do të zë vendin Emilija Trajkovska nga Kumanova, kandidate e VMRO-së në zgjedhjet e fundit parlamentare nga njësia e II-të zgjedhore në listë e 13 me rradhë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...