Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Startech akordoi Land Rover Defender

Akorduesi gjerman, Brabus fitoi famë duke akorduar modele të ndryshme të Mercedes-Benz dhe për gjithçka tjetër ekziston Startech.

Projekti i fundit i Startech bazohet në Land Rover Defender të ri, trupi i të cilit është pikturuar në dy ngjyra, të bardhë dhe të zi, me mbizotërim të bardhë, ndërsa shtyllat dhe çatia janë të zeza. Ndryshimet më të mëdha janë të dukshme atje ku Startech hoqi rrotën rezervë për një pamje më elegante. Ekziston një flamur monokrom i pikturuar britanik, por është e mundur të merrni një flamur me ngjyrë për një tarifë shtesë.

Është Defender i vogël më i vogël me markën 90, i cili mori rima të mëdha 23 inç Monoster E me dhjetë spika të dyfishta dhe goma Yokohama me madhësi 305/35 R23. Disa do të thonë se ato janë akoma shumë të mëdha dhe se i përshtaten më mirë modelit më të gjatë 110 ose modelit të ardhshëm më të madh 130 me tre rreshta vendesh.

Startech gjithashtu punoi në pezullimin e ajrit për shkak të rrotave më të mëdha, dhe kur aktivizohet modaliteti në rrugë, Defender është 35 mm më afër tokës sesa standardi. Pastrimi në modalitetin jashtë rrugës nuk ka ndryshuar në mënyrë që të mos zvogëlohen aftësitë e SUV në terren të vështirë, motor1.

Akorduesi ka përgatitur gjithashtu një komplet delikat të trupit për Defender 90, dhe brenda ju mund të merrni pedale alumini dhe mbështetëse këmbësh, si dhe dyshekë të veçantë për dysheme.

Klientët mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë ngjyrash dhe modelesh tapicerish, dhe lëkura dhe Alcantara janë në dispozicion.

Postime të ngjashme

Porsche 911 Carrera apo BMW M3 Competition?

D V

Kjo është marka e vetme që nuk po mendon për elektrizimin, dhe ka një arsye të fortë për këtë

D V

Video spektakolare: Kështu ‘noton’ një Tesla Model 3

D V

Këto janë veturat më të njohura në TikTok

D V

Ai harroi të shkonte te mekaniku për një kontroll të veturës – ja si duket vaji i motorit pas 36,000 km

D V

A është më mirë të vozisësh me kondicioner apo dritare hapur gjatë verës? Ja çfarë konsumon më shumë karburant

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...