Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Statistika shqetësuese: 194 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 30 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1697 testime ndërsa janë regjistruar 194 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 77 raste të reja, në Kumanovë 9, Dibër 3, Shtip 5, Prilep 11, Tetovë 16, Strugë 3, Veles 5, Manastir 6, Ohër 2, Kavadar 3, Gostivar 5, Gjevgjeli 1, Strumicë 9, Kriva Pallankë 3, Radovish 6, Koçan 10, Probishtip 3, Berovë 1, Vallandovë 3, Vinicë 3, Dellçevë 2, Shën Nikollë 5, Kërçovë 2 dhe Negotinë 1.

Sot ISHP ka regjistruar 158 të shëruar nga Covid, por nga ana tjetër kanë ndëruar jetë dy pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 80 vjeçar nga Prilepi dhe një 54 vjeçar nga Velesi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur 17977. I të shëruarve 14959. I të vdekurve 739. Ndërsa rastet aktive për momentin janë 2279.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...