Maqedoni

Statistika shqetësuese: 194 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Zhurnal Ads

Shkup, 30 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1697 testime ndërsa janë regjistruar 194 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 77 raste të reja, në Kumanovë 9, Dibër 3, Shtip 5, Prilep 11, Tetovë 16, Strugë 3, Veles 5, Manastir 6, Ohër 2, Kavadar 3, Gostivar 5, Gjevgjeli 1, Strumicë 9, Kriva Pallankë 3, Radovish 6, Koçan 10, Probishtip 3, Berovë 1, Vallandovë 3, Vinicë 3, Dellçevë 2, Shën Nikollë 5, Kërçovë 2 dhe Negotinë 1.

Sot ISHP ka regjistruar 158 të shëruar nga Covid, por nga ana tjetër kanë ndëruar jetë dy pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 80 vjeçar nga Prilepi dhe një 54 vjeçar nga Velesi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur 17977. I të shëruarve 14959. I të vdekurve 739. Ndërsa rastet aktive për momentin janë 2279.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

VMRO-DPMNE: Filipçe çoi sistemin shëndetësor në dy gjunjë

XH,I

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

T E

Bllokohet sërish autostrada Shkup – Tetovë (Video)

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...