Agjencia Zhurnal.mk

Statistika të tmerrshme: 12 të vdekur dhe 132 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 29 qershor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë kryer gjithsej 868 testime, ndërsa janë regjistruar 132 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, edhe më tej kryeson Shkupi me gjithsej 57 raste të reja. Më tej vijon Tetova me 19 raste të reja, Kumanova me 10, Dibra 1, Prilepi 7, Shtipi 13, Strugë 3, Veles 4, Manastir 1, Ohër 5, Kavadar 1, Gostivar 6, Probishtip 2, Shën Nikollë 2 dhe Resnje 1.

Nga ana tjetër kanë ndëruar jetë madje 12 persona nga Covid 19, numër ky rekord deri tani në statistikat ditore.

Kanë ndëruar jetë pesë pacientë nga Shkupi, një nga Shtipi, dy nga Tetova, dy nga Struga, një nga Velesi dhe një nga Gostivari.

Ndërkohë janë shëruar 112 pacientë. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Maqedoni shënon 6209 persona, u të shëruarve 2427, vdekje 298, ndërsa rastet aktive janë 3484.///Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...