Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Statuja e Maradonës, prokuroria e Napolit nisë hetimet

Një statujë që ende nuk është ndërtuar, për të cilën prokuroria e Napolit ka vendosur të hedhë dritë.

Historia i referohet shprehjes së interesit të nisur nga Komuna e Napolit për të mbledhur fonde përmes procedurës së financimit të njerëzve, për krijimin e një vepre artistike në kujtim të Diego Armando Maradonës.

Lajmi u raportua sot nga disa medie napolitane. Pasditen e djeshme, të deleguarit e Prokurorisë mësynë në zyrat e “Palazzo San Giacomo”, për të marrë dokumente në lidhje me projektin, gjithashtu në lidhje me përbërjen e komisionit, që më pas do të duhet të vlerësonte propozimet.

Prokuroria dëshiron të kuptojë nëse ka pasur presion nga ultrasit. Në takimet e ndryshme, që u mbajtën javët e fundit në Komunë, disa “shefa” ultrasish ishin të pranishëm dhe prokuroria dëshiron të kuptojë nëse ka pasur presione nga bota e fansave në lidhje me nismën e vendosur nga Komuna, veçanërisht nga këshilltarët e Sportit dhe Kulturës, Ciro Borriello dhe Eleonora de Majo.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...