Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Stërvitja ushtarake ‘Defender21’/ Yuri Kim: Pres me kënaqësi t’i uroj mirëseardhjen gjeneralëve amerikanë në Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim i ka uruar mirëseardhjen disa gjeneralëve amerikanë në Shqipëri, në kuadër të stërvitjes ushtarake ‘Defender21’.

Në një postim në Twitter, ambasadorja Kim shkruan se ata do jenë këtu për të vëzhguar mijëra ushtarë, detarë dhe pilotë amerikanë dhe shqiptarë duke punuar sëbashku në këtë stërvitje ushtarake historike.

Lajm i mirë: Pres me kënaqësi për t’i uruar mirëseardhjen disa gjeneralëve amerikanë në Shqipëri javën e parë të Majit si pjesë e Defender21. Ata do jenë këtu për të vëzhguar mijëra ushtarë, detarë & pilotë amerikanë dhe shqiptarë duke punuar sëbashku në këtë stërvitje ushtarake historike”, shkruan ambsadorja Kim.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...