Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Stjuardesa gjendet e vdekur në vaskën e hotelit, 11 të akuzuar për përdhunimin e vrasjen e saj

Homazhe të shumta kanë ardhur për stjuardesën 23 vjeçare Christine Angelica Dacera, e cila u gjet pa ndjenja në vaskën e një hoteli dhe u dërgua në spital, ku pak më vonë u shpall e vdekur.

Policia në Filipine ka ngritur akuza ndaj 11 burrave për vrasjen dhe përdhunimin e saj.

Dacera u gjet pa ndjenja në vaskën e zbrazur të një dhome hoteli ku bashkë me miqtë po festonin vitin e ri.

Stjuardesa nga qyteti General Santos, u shpall më vonë e vdekur në spitalin e qytetit Filipino.

Kreu i policisë së rajonit Makati, Harold Depositar tha se 11 meshkuj që kishin qenë me Christine në kohën e vdekjes së saj, janë të akuzuar për ngjarjen e rëndë.

Ai shtoi se akuzat janë paraprake teksa priten rezultatet e autopsisë dhe toksikologjisë.

Nga 11 të akuzuarit, “vetëm tre ishin të njohur të Dacera. Të tjerët nuk njiheshin me të, por ndoshta vetëm me miqtë e saj”, shtoi Depositar.

Grupi është akuzuar për përdhunim pasi në trupin te vajzës fatkeqe ishin gjetur “gërvishtje, shenja dhune dhe spermë në organet gjenitale”.

Në llogarinë e saj në Instagram, me emrin xtinedacera postimi i fundit ishte më 28 dhjetor, ku ajo shihet me veshje mbrojtëse në hyrje të një aeroplani.

Në të ajo komentonte: “Fluturimi i fundit për një vit të pazakontë,” për 12,800 ndjekësit e saj.

Christine kishte postuar gjithashtu një foto të saj në një ballkon me një sfond qielli: “Krishtlindjet e para larg shtëpisë.”

Homazhe të shumta bëheshin për të në rrjetet sociale. Një nga ndjekësit shkruante: “Falemnderit që ndave me ne shpirtin tënd të bukur. Futuro lart. Lutemi për ty”.

Postime të ngjashme

Kina: Pretendimet për gjenocid ndaj ujgurëve janë absurde

T E

Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë mes rritjes së fluksit të emigrantëve

T E

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...