Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Stoilkovski: Marin hedh mijëra euro për agjencione dhe mediume

Shkup, 12 shkurt – Zlatko Marin nga Aerodrom nuk iu përgjigj një pyetje të drejtpërdrejt, por bëri një konkurs mes gazetarëve – Kjo nuk është e imja, por për hir të së vërtetës, një reagim gazetaresk ndaj njoftimit të Zlatko Marin dhe këshillit nga LSDM në Aerodrom, të cilat ofrojnë ryshfet, falje çmimesh, për veprat gazetareske në të cilat strategjia e tyre zgjedhore do të vlerësohet për dy muaj!

Me një flamur evropian! Marin hedh hapur gjithsej 180.000 denarë për gazetarët dhe mediat që LSDM do t’i vlerësojë më së shumti në Aerodrom. Ata nuk do t’i kritikojnë ata që nuk punojnë. Unë ende jam duke pritur që SHGM dhe Shkolla për Media në MIM të komentojnë mbi këtë njoftim të Zlatko Marin dhe Këshillit të LSDM-së në Komunën e Aerodromit.

Dhe unë jam shumë i interesuar se kush janë njerëzit nga komisioni i përmendur në njoftim që do të vlerësojnë raportet e mediave, për atë që duhet të marrë një çmim? Dhe a do të paguhet komisioni, sepse as ata nuk punojnë kot? A do të jenë ata nga ata të Agjencisë së marketingut për të cilat Marin pagoi 73.000 euro komunale brenda një viti? Edhe pse ka një sektor publik, Marin paguan 6,000 euro në muaj, 73,000 euro në vit për PR, një agjenci marketingu, për të rritur vlerësimin e tij!

Pyetja e vetme është nëse paratë ishin për një reklamë për Marin apo për disa aktivitete të tjera, për nevoja të tjera të LSDM-së? E qartë në Aerodrom se asnjë gazetar dhe asnjë agjensi PR nuk do të jetë në gjendje të shajë Marin dhe LSDM për shkak të kaosit të shkaktuar nga mos puna dhe gënjeshtrat.

Për shembull, pse ata nuk bëjnë një reklamë, ose japin një kontribut mediatik, për 300,000 eurot e dhëna për disa softuerë, dhe ata nuk kanë dhënë asnjë qindarkë për zhvillimin ekonomik lokal!? Marin hedh mijëra euro për agjencitë dhe mediat, dhe zero denarë për zhvillimin ekonomik lokal.

Në Aerodrom, por tani dhe kudo që dihet, LSDM me Marin dhe anëtarët e tyre të Këshillit Komunal, asgjë nuk do të ndryshojë, përveç shkatërrimit të mëtejshëm të komunës! Dhe nuk do të ketë përgjigje për këtë, por lavdërimi i rremë përmes agjencive të shtrenjta të paguara të marketingut dhe artikujve tepër të paguar gazetareskë në të cilët nuk do të ketë ndotje dhe kaos konkret në Aerodrom të shkaktuar nga Zlatko Marin dhe LSDM!

Postime të ngjashme

Nesër pa rrymë disa nga konsumatorët nga Qendra dhe Buteli

D V

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

Koçani është duke u djegur, banorët në panikë

D V

Zaev: Sot jemi shtet i pavarur dhe gjithçka varet nga ne

D V

Maqedonia e Veriut me pesë zjarre aktive serioze dhe disa të vogla

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...