Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Stojanovska: Seancat online po vërtetojnë se shumica është e dobësuar

Shkup, 14 tetor – Për VMRO-DPMNE, oferta e qeverisë që Parlamenti të funksionojë online është e papranueshme sepse ajo shërben vetëm si një mbulesë për qeverinë për të konfirmuar faktin se shumica e Zaev në Parlament qëndron në këmbë prej xhami që nga formimi i Parlamentit, tha deputetja Stojanovska.

– Ne besojmë si VMRO dhe si grup parlamentar se nuk ka pengesa që Kuvendi të vazhdojë të funksionojë normalisht, sepse shumica e deputetëve duhej të vendosnin në Parlament për të gjitha llojet e shumicës Vendimet parlamentare aktualisht janë operacionale dhe të disponueshme, tha deputetja Stojanovska.

Nëse mundet, shtoi ai, sipas vlerësimeve të Filipçes dhe Zaevit, të gjithë të tjerët mund të shkojnë në punët e tyre, madje, apo jo, pushimi i lehonisë së nënave është ndërprerë, pse nuk mund të vijnë deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe qeverisë Parlamenti dhe merr vendime dhe voton.

Postime të ngjashme

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

Bytyqi në takim me gastronomët dhe organizuesit e dasmave

T E

A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

T E

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...