Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Stojanovski: Thirrja e kongresit të jashtëzakonshëm, nuk dmth shkarkim i Mickoskit

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Komunës së Ilindenit, Zhika Stojanovski është njëri nga iniciatorët për thirrje të kongresit të jashtëzakonshlm, për shkarkim të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, transmeton Zhurnal.

Për këtë se është ende për të njejtin qëndrim, dhe si funksionon bashkëpunimi mes pushtetit lokal dhe qendrorë e cila i përket partisë tjetër politike, sot Stojanovski ka folur në “Utrinski Brifing” në Slobodna TV.

“Unë jam nga grupi iniciatorë për thirrje të Kongresit, ndërsa Kongresi jep ose nuk jep besim kryetarit të partisë. Kongresi nuk duhet gjithmonë të kuptohet se është bërë për zgjedhje të kryetarit të partisë apo shkarkimin e kryetarit të partisë. Kongresi duhet të kuptohet edhe si një ngjarje e bukur pas së cilës do të ketë dhe energji të bukur brenda në parti që të mund të korigjohen lëshime të caktuara. Nëdrsa, sipas akteve të partisë Kongresin mund ta thërret vetëm kryetari”, thotë Stojanovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Osmani: Konferenca e parë ndërqeveritare në dhjetor

Z H

Nxënësit në Maqedoni pas shkollimit fillor dhe të mesëm, njohuri marin vetëm sikur kanë mësuar 7,3 vjet

Z H

Çerdhet nuk garantojnë nëse fëmijët mund të infektohen me covid 19, prindërit të shqetësuar

Z H

Buçkovski takohet me Zaharievën

T E

DW: Edhe një vit me gjemba për Ballkanin Perëndimor dhe zgjerimin

E.E.

Greqia do të ndajë një pjesë për ne nga dërgesa e parë e kovid-vaksinave

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...