Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Stoltenberg: NATO-ja vazhdon ta mbështesë përgjigjen civile të pandemisë KOVID-19

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor – Zhurnal.mk – NATO-ja dhe ushtritë aleate vazhdojnë ta mbështesin përgjigjen civile të pandemisë KOVID-19. Pas Maqedonisë së Veriut dhe Çekisë, Shqipërisë dhe Malit të Zi marrin ventilatorë dhe material mjekësor, njoftoi sot në Tuiterin e tij Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

“#NATO dhe ushtritë aleate vazhdojnë ta mbështesin përgjigjen civile të oandemisë #KOVID-19. Çekia, Shqipëria dhe Mali i Zi marrin ventilatorë dhe material mjekësor nga rezervat. Të premten, Maqedonia e Veriut mori 60 ventilatorë”, njoftoi Stoltenberg në Tuiter.

Të premten, më 30 tetor NATO-ja ka dorëzuar 60 ventilatorë në Shkup, si pjesë e mbështetjes së Aleancës që të përballen me pandeminë. Donacioni ishte koordinim nga Qendra për koordinim të përgjigjes euroatlantike të katastrofave të NATO-s.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Agim Nuhiu: Këshilli Gjyqësor, me ndryshimet e reja hapet për qytetarët

B M

Komunikacioni zhvillohet pa pengesa, pajisjet dimërore, të detyrueshme

T E

Popovska: Kush në fakt na bllokoi, Bullgaria apo BE?

T E

Maqedoni: Ligji për pensionim të detyrueshëm i bllokuar në Komisionin amë

Z H

Kapen 28 emigrantë në Llojan dhe Vaksincë, arrestohen tre persona

T E

Vetëm 83 raste të reja me Covid në Maqedoni, vdesin 11 pacientë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...