Agjencia Zhurnal.mk

Stoltenberg uron Maqedoninë e Veriut për aderimin e plotë në NATO

Bruksel, 27 mars – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s , Jens Stoltenberg uron Maqedoninë e Veriut për aderimin e plotë në NATO.

Në rrjetet social Shefi i NATO-s i jep mirëseardhjen vendit tonë dhe thekson se qe një rrugë e gjatë dhe e lodhshme, por më në fund të gjitha mundimet dhanë rezultatet e tyre.

Duke shtuar se të gjitha proceset formale sot u kompletuan, dhe se NATO-ja është lumtur që ka në gjirin e saj si anëtaren e 30-të, Maqedoninë e Veriut.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...