Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Strasburgu rrëzoi padinë e ish-gjyqtares Altina Xhoxhaj/ Ministrja Gjonaj: Të vendosur për të mbështetur zbatimin e reformës në drejtësi

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut, që rrëzoi padinë e ish-gjyqtares Altina Xhoxhaj, e cila pretendonte për shkelje në procesin e Vetingut.

Në një postim në rrjetet sociale, Gjonaj shkruan se “vendimi i sotshëm i Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut tregon edhe njëherë kushtetueshmërinë dhe ligjshmërinë e veprimtarisë dhe funksionimit të institucioneve të vettingut dhe reformës në drejtësi!”.

Ministrja nenvizon edhe nje here vendosmerine e Qeverise “për të mbështetur zbatimin e reformës në drejtësi në Shqipëri”

Postime të ngjashme

Kryeprokurori Çela: Situata në disa prokurori të vendit është e rënduar, stoku i dosjeve mund të bëhet i papërballueshëm

D V

Asnjë humbje jete dhe 31 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

D V

Jorida Tabaku: Shqipëria me koncesion, qeveria jep me PPP edhe strehimin social

N E

Reforma në drejtësi ende e pa përfunduar/ Qindra prokurorë dhe gjyqtarë nuk kanë kaluar procesin e vettingut

N E

Ministria e Arsimit mesazh në celularin e mësuesve: Në shtator duhet të jeni të gjithë të vaksinuar

N E

SHBA dhe BE: Të goditen “të pandëshkueshmit”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...