Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Struga së shpejti me dy eko-anije

Strugë, 3 maj, Zhurnal.mk – Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko thotë paralajmëroi blerjen e dy eko-anijeve.

“Planifikojmë të blejmë dy anije me kolektorë diellorë të cilët nuk do ta ndotin liqenin si dhe vendosjen e tre platformave që do të shërbejnë si porte, me çka do të vendoset linja me anije për në Ohër dhe Pogradec”, tha Merko.

Projekti do të financohet në kuadër të programit për bashkëpunim ndërkufitar të RMV-së dhe Shqipërisë, përmes Instrumentit për ndihmë para anëtarësimit IPA 2.

Ndryshe, linja Ohër-Strugë përmes ujit ishte vendosur në vitin 2014 po për pak kohë u hoq për shkak të interesimit të dobët.

Postime të ngjashme

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

N E

Fatmir Limani shkarkohet nga posti i tij në Ndërmarrja Publike ELEM

N E

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton ligjin për ndërtimet pa leje

N E

Analizë / Lindja e Mesme nga një faktor botëror i naftës po shndërrohet edhe në aktorin kryesor të gazit !

R Zh

Dështimi i nisjes së negociatave, ASH-AAA fut në lojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

R Zh

Demanton ministri Hoxha: Edhe një shpifje e rradhës nga p(a)rtalet e “opozitës së rrejshme”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...