Maqedoni

Strugë, nxënësit bojkotojnë mësimin online

Zhurnal Ads

Shkup, 1 tetor, zhurnal.mk – Nxënësit e shkollave të mesme Niko Nestor dhe Ibrahim Temo në Strugë vitin e ri shkollor e nisën me protesta. Me një marshim paqësor nëpër rrugët e qytetit dhe çarshinë e vjetër, përfunduan para ndërtesës së komunës. Kërkojnë që të kthehen në bankat shkollore.

Mësimi online u bojkotua edhe në disa Shkolla Fillore rurale. Nga komuna e Strugës presin që Ministria e Arsimit t’i përgjigjet pozitivisht kërkesës së tyre për mësim me prani fizike në të gjitha shkollat në këtë komunë.

Nxënësit thonë se do të vazhdojnë me bojkotimin e mësimeve ndërsa paralajmërojnë protesta të reja për ditët në vijim.

Postime të ngjashme

Zaev: Shpresojë që para të martës të gjejmë zgjidhje

XH,I

MPB demanton se policja Angelleska ka dhënë dorëheqje

XH,I

Xhaferi në takim me Varhei: Kuvendi i përmbushi obligimet e saja

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...