Strugë-Ohër: Stërvitja e parë civile NATO-QMK

Shkup, 19 shtator – Nga sot deri të Premten, në organizim të Qendrës Euroatlantike të NATO-s për koordinim të përgjigjeve gjatë katastrofave (EADRCC) dhe Qendrës për Menaxhim me kriza, në rajonin e Ohrit dhe Strugës, do të mbahet stërvitja “Maqedonia e Veriut 2021”.

 

Bëhte fjalë për stërvitjen e parë civile të NATO-s në vendin tonë, që do të zhvillohet në terren dhe në shtabe. Qendra për Menaxhim me Kriza në cilësinë e nikoqirit, është organizatore e aktiviteteve të stërvitjes, në koordinim me ekipin e NATO-s. /KlanMacedonia

Related posts

7 të shëruar dhe 17 raste të reja me Covid

Z H

“Ditët e Filmit shqiptar”, për herë të parë në Maqedoninë e Veriut

D V

Të drejtë për rekomandime për mjekim në kushte shtëpie ka vetëm mjeku amë, thotë Filipçe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More