Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

Strumica qyteti i dytë me më shumë raste aktive në Maqedoninë e Veriut

Strumicë, 11 tetor – Më shumë rastet më aktive me coronavirus në Maqedoni ka në Shkup, ndërsa pas saj vjen qyteti i Strumicës. Shkupi ka 1.586, ndërsa Strumica 245 raste.

Koçani ka 220, dhe Tetova ka 213 raste aktive me coronavirus.

Por, edhe në qytetet më të vogla numri është i lartë, kështu që Berovo ka 51 raste aktive, Vallandova 44, ndërsa Vinica 40.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...