Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Strumicë: 11 fëmijë dhe 2 përkëdhelëse në izolim pasi një fëmijë në çerdhe rezultoi pozitiv me Covid 19

Zhurnal Ads

Strumicë, 17 shtator – Zhurnal.mk – Një rast tjetër me covid tek fëmijët në çerdhje është shënuar në Maqedoni, këtë radhë në një kopsht në Strumicë. Një grup në një çerdhe qendrore në Strumicë nga sot është mbyllur, ndërsa dy përkëdhelëse dhe 11 fëmijë tjerë do të duhet të qëndrojnë në izolim, informon Zhurnal.

Rezultati i fëmisë ka arritur sot me çka në çerdhe ka arritur një ekip i QSHP – Strumicë, dhe i ka bërë anketën epidemiologjike.

Prindërit e fëmijëve të tjerë janë njoftuar dhe të gjithë kanë ardhur për të marë fëmijët e tyre. Ndryshe fëmiu i infektuar në çerdhe ka qenë vetëm për tre ditë. Ai është infektuar nga anëtarët e familjes.

Nga hapja e çerdheve më 9 shtator, ky është rasti i dytë i fëmijëve pozitiv me covid. Rasti i parë u shënua në Shkup.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zaev: E diela edhe me ligj do të jetë ditë jo pune

E.E.

Maqedonia e Veriut mbetet vend me rrezikshmëri të lartë për Zvicrën

E.E.

Të infektuarit me Covid-19, thonë se i ndjejnë pasojat edhe pas shërimit

admin

MSh: Maqedonia e Veriut ndalon fluturimet me Britaninë e Madhe

E.E.

Kompanitë e formuara dhe të udhëhequra nga gratë do t’i marrin vendimet për subvencione

Z H

Dita e dytë e “Fundjavë pa TVSH”, llogaritë fiskale duhet të skenohen në afat prej tre ditëve

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...