Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Studim, drejtuesit e BMW-së janë më të vrazhdët në trafik

Në vitet e fundit, teza se shoferët e BMW janë më të vrazhdët dhe në të njëjtën kohë më agresivët në trafik është bërë e zakonshme.

Raste të shumta nga praktika e mbështesin këtë, dhe disa studime thonë të njëjtën gjë. Më e fundit u krye nga Insurify.com, në një mostër të madhe prej 2.5 milionë pretendimesh sigurimesh që ata kanë në bazën e të dhënave.

Siç tregon studimi, shoferët e pasjellshëm më së shpeshti vozisin me bori dhe ata shpesh janë të gatshëm të kryejnë një shkelje më të rëndë, transmeton Telegrafi.

Nëse flasim për markat, atëherë BMW është në krye, ashtu si Audi dhe Acura, kështu që këto tre marka zënë 6 në 10 makina me drejtuesit më të pasjellshëm.

Në vendin e parë është BMW Seria 4, me më shumë se 60 shoferë për mijë, në vendin e dytë është BMW Seria 7 me 56.2 shoferë të vrazhdë për mijë.

Nga ana tjetër, drejtuesit më të mirë drejtojnë SUV të mëdhenj, por që nuk bien në sy, siç janë Nissan X-Terra, Honda Ridgeline dhe Range Rover.

Postime të ngjashme

Nissani do të sjellë veturat e reja elektrike në fillim të 2030-s

S.B.

Është koha për Audi A8 të ri

S.B.

Thyhet rekordi – McLaren, shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 2.1 sekonda

S.B.

Pasojat e krizës, kërkesa për makina të kuqe ka rënë ndjeshëm

S.B.

Del në ankand “vetura e Batmanit”

S.B.

Mercedes u kërkoi falje klientëve të S-Class, shkak defekti teknik në veturë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...