Agjencia Zhurnal.mk

Stuhi dhe përmbytje në Brazil – 50 të vdekur

Të paktën 50 persona kanë humbur jetën si dhe më shumë se 25 mijë të tjerë janë detyruar të zhvendosen si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga stuhitë dhe të reshurat e mëdha që kanë goditur në juglindje të Brazilit.

Shumica e viktimave janë nga shteti Minas Gerais, i cili u godit nga reshjet më të rënda gjatë një periudhe prej 24 orësh, shkruan Reuters.

Autoritetet lokale kanë bërë të ditur se 25 persona janë të zhdukur si pasojë e fatkeqësive natyrore.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...