Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Stuhi e fuqishme në SHBA, qeveria shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Një stuhi e fortë bore po lëviz drejt veri-lindjes së SHBA-së. Shërbimet e motit kanë paralajmëruarqytetarët se një stuhi e fortë bore e cila vjen nga shteti i Virxhinias do të godasë New York-un jugor, verilindjen të Neë Jeresy-t duke çuar trashësinë e borës 45 deri në 60 cenimetra.

Guvernatori i New Jersey, Philip Murphy shpalli një gjendje të jashtëzakonshme para se të vinte stuhia, duke lejuar autoritetet të mbyllnin rrugët, të evakuoheshin dhe të përdornin pajisjet e nevojshme për të mbrojtur publikun.

Në Filadelfia, gjithashtu u dha një paralajmërim për borën, ndërtesat qeveritare u mbyllën dhe vendasit u urdhëruan të hiqnin automjetet nga rrugët në mënyrë që pastruesit të mund të punonin pa pengesa.

Sipas shërbimeve të meteorologjisë, stuhia goditi Kaliforninë javën e kaluar, me borë dhe shi të madh, pas së cilës ajo po lëviz drejt Midwest.

Postime të ngjashme

Ushtria amerikane do të largohet deri në fund të vitit nga Iraku

D V

Nju Jorku rrit përpjekjet për nxitje të vaksinimit

D V

Partitë nga Republika Sërpska bojkotojnë institucionet e Bosnjës për shkak të mohimit të gjenocidit

D V

OKB bën thirrje për ulje të tensioneve në Tunizi

D V

Dy gra zyrtarizojnë martesën në Mal të Zi

D V

Protestuesit bërtasin “Vdekje diktatorit” në Teheran

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...