Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Stuhia Darsi dhe dëbora mbulojnë Britaninë me temperatura deri në -18C

Britania përgatitej sot për një tjetër ditë e mbuluar nga dëbora, teksa Stuhia Darsi shkaktoi në disa zona të Skocisë ulje të temperaturave deri në -18C. Ne disa zona te Londres banoret shfrytezuan kushtet per zbavitje me ski. Autoritetet thanë se disa qyteza mund të mbeten të izoluara nga moti i ashpër, i cili do të shkaktojë trazira të trafikut.

Stuhia Darsi besohet se ka sjellë acarin nga Rusia duke përfshirë Evropën veriore dhe Britaninë. Në disa pjesë të Skocisë temperaturat arritën dje në -18C, teksa vendi mbajti barrën më të rëndë të stuhisë.

Shërbimet e trenave dhe autobuzëve janë ndryshuar në disa qytete dhe apralajmërime janë dhënë për zonat në brezin kryesor të stuhisë. Në galerinë e mëposhtme ilustrohen momente nga disa prej zonave më të prekura

Postime të ngjashme

Mijëra persona protestojnë në Francë kundër pasaportës shëndetësore të COVID-19

D V

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

D V

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

D V

Erdogan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

D V

Zjarre në Itali, Spanjë dhe Turqi

D V

Ekspertët në SHBA rekomandojnë që gratë shtatzëna të vaksinohen kundër COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...